Kotva
Mapa webu

Den zvířátek podruhé


Existuje takový zvláštní kalendář, ve kterém jsou zaznamenány všechny celosvětové svátky. Jeden takový kalendář vlastní i paní učitelka Vaculová.

Přečetla, že pátého října mají svátek všechna zvířátka a rozhodla se takový významný den řádně oslavit. Připravila spolu se svou paní asistentkou a dětmi ze IV.B výuková stanoviště s úkoly, kvízy, hádankami, a hlavně s různými domácími mazlíčky na každém stanovišti.

Děti z přípravky spolu s dětmi z prvních a druhých tříd se tak mohly pomazlit s kočičkou, andulkou, morčetem, králíčkem, křečkem a v akváriu dokonce sledovat krásnou rybičku. Nakonec jsme si mohli odnést i odměnu z krásného obchodu obsluhovaného panem „prodavačem“.

Za tento dobrý nápad a jeho skvěle provedenou realizaci paní učitelce Vaculové i paní asistence děkujeme. Náš velký dík patří i dětem ze IV.B. Bylo bezvadné, jak nám vše trpělivě vysvětlily a pomohly se čtením, protože my prvňáčci ještě číst neumíme.

Byla to hezká půlhodina, při které jsme se dozvěděli mnoho nového. Až budeme starší, určitě nějakou hru, soutěž nebo naučný program pro naše malé spolužáky také připravíme.

(Za I.A i I.B R. Schejbalová)