Kotva
Mapa webu

Netradiční třídnická hodina


Ve čtvrtek 23. září se odehrála třídnická hodina v 6. A „trochu jinak“. Vypravili jsme se společně autobusem na Boleboř, abychom navštívili zvířata, která chovají rodiče našeho spolužáka Karla Šnajberga. Přivezli jsme pro ně jablíčka, mrkev a spoustu sušeného pečiva.

Na „farmě“ jsme mohli všechna zvířata nejen nakrmit, ale také pomazlit nebo pohladit. Největší zájem byl o králíčky, zejména o chlupatého bílého „Ušáčka“. Ti statečnější z nás nakrmili a pohladili i krásnou hnědou kobylku. Krávy jsme raději sledovali z bezpečné vzdálenosti. Jen Kája měl odvahu podlézt elektrický ohradník a vysypat mezi ně pečivo a jablka. Museli jsme uznat, že jsou to opravdu velká zvířata. A když se k nám přiblížil plemenný býk, všichni jsme cítili skutečně velký respekt.

Na výletě jsme kromě hospodářství zavítali na Lesní správu města Jirkova. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o lese. Zopakovali jsme si, co se v lese smí a co je naopak zakázáno. Většina z nás si potěžkala paroží, někteří dokonce viděli čerstvě ulovené divočáky a jelena.

Třešničkou na dortu našeho výletu bylo společné opékání buřtů a hra na hřišti u obecního rybníku. Už teď se těšíme na další třídnickou hodinu. Díky společným zážitkům budeme mít o čem vyprávět.

(Za kolektiv dětí ze 6. A třídní učitelka Jitka Deutscherová)