Kotva
Mapa webu

Exkurze ESOZ


16.11. 2021 jela třída 9. A na exkurzi na střední školu ESOZ v Chomutově. Tato škola se skládá ze Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy.

Když jsme přijeli, byli jsme uvítáni a střední škola nám byla ve zkratce představena. Pak jsme šli po skupinách hned na stanoviště.  Jako první jsme byli na ukázce slaňování, které se učí v oboru „požární technik“ nebo „požární strojník“. Měli jsme možnost si to vyzkoušet, některé to děsilo, ale odvážlivci si vyzkoušeli slaňování přes tři patra.

Následně jsme se šli podívat na stanoviště do fyzikálních laboratoří, kde nám jeden z učitelů ukazoval různé přístroje, které se na praktické výuce využívají. Zkoušeli jsme si například vyrábět blesk, vytvořit věci pomocí 3D pera a také jsme si zkusili zacházet s?termokamerou, či napsat své jméno v binární soustavě. 

Potom jsme si dělali kvíz na úsporu energie-jak jí plýtváme a jak ji naopak šetříme.  Věřím, že málokdo by věděl, v jak velké míře plýtváme každý den energií. 

Také nám bylo na stanovišti s oborem „bezpečnostně právní činnost“ umožněno si zkusit sejmout vlastní otisky prstů a také si vyzkoušet střílet z pistole na trenažer.

Jako poslední jsme si s milou paní učitelkou vyrobily kaleidoskop. Což bylo velmi zajímavé, jelikož jsme ho nikdy vyrobit nezkoušeli.  Potkali jsme tam žáky i z minulých ročníků naší školy a vypadali spokojeně. Školu bychom určitě doporučili žákům, kteří chtějí studovat dané obory.

Exkurze byla zajímavá a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Nejvíce nás zaujalo, že jsme si některé věci mohli vyzkoušet i v praxi.

(Žáci 9. A + Mgr. Ludmila Bryndová)